Nowe korzyści z zakupu obiektywu SIGMA z polskiej dystrybucji!

2014-05-14

Poznaj korzyści z zakupu obiektywu marki SIGMA
z oficjalnej, polskiej dystrybucji!
 

 

Firma K-Consult wraz z Sigma Corporation rozpoczęła kampanię informacyjną dot. rodzajów gwarancji dołączanych do obiektywów marki Sigma oraz zaletach polskiej dystrybucji. Od połowy 2012 roku Sigma Corporation wprowadziła system ograniczonych gwarancji regionalnych, zastępujący ograniczoną gwarancję międzynarodową – szczegóły. Obiektyw zakupiony w jednym regionie (np. Ameryce) w ramach gwarancji może być naprawiony wyłącznie w tym samym regionie - nie będzie on naprawiony w ramach gwarancji na terenie innego regionu (np. Europy).

 

Rozpoczęta kampania informacyjna ma za zadanie uświadomić korzyści z zakupu obiektywu z oficjalnej, polskiej dystrybucji. A jakie one są? Obiektywy zakupione z oficjalnej, polskiej dystrybucji posiadają gwarancję dystrybutora oraz gwarancję regionalną producenta, a okres gwarancji na terenie polski sięga nawet 3 lat, podczas gdy obiektywy spoza polskiej dystrybucji nie posiadają gwarancji, ewentualnie 1 rok (tylko w przypadku gwarancji regionalnej - europejskiej). Obiektywy z polskiej dystrybucji posiadają także możliwość dodatkowego, odpłatnego wydłużenia gwarancji (w zależności od serii jest to od 3 do 5 lat) oraz gwarancję naprawy w ciągu 5 dni roboczych. Czas liczony jest od momentu otrzymania obiektywu przez autoryzowany serwis SIGMA do momentu odesłania obiektywu przez serwis. Status każdej naprawy można sprawdzić na stronie serwisu: www.foto-service.pl. W przypadku przekroczenia okresu 5 dni roboczych Klient otrzyma obiektyw zastępczy na czas potrzebny do wykonania naprawy, a w przypadku braku obiektywu zastępczego nowy obiektyw.

 

Bardzo ważnym aspektem jest także brak dodatkowych kosztów związanych z transportem obiektywu `z` i `do` serwisu w przypadku napraw gwarancyjnych. Z kolei w przypadku kalibracji w ramach gwarancji Klient ponosi tylko koszt transportu w jedną stronę, w drugą zaś serwis. Inaczej jest w momencie naprawy gwarancyjne obiektywu spoza polskiej dystrybucji, w tej sytuacji wszystkie koszty ponosi Klient.

Na stronie oferującej sprzedaż obiektywów marki Sigma warto szukać logo autoryzowanego sprzedawcy

''

Jak ponadto rozpoznać czy obiektyw pochodzi z polskiej, autoryzowanej dystrybucji SIGMA?

Wystarczy sprawdzić to na dołączonej gwarancji dystrybutora oraz nalepce na spodzie opakowania.

''