Pierwszy test obiektywu Sigma 20/1.4 ART

2015-11-02

16 października b.r. Sigma Corporation zaprezentowała kolejny obiektyw z linii ART. Tym razem ofertę rozbudowano o pełnoklatkowy obiektyw szerokokątny Sigma 20mm F1.4 DG HSM. Pierwsza w historii konstrukcja o tak szerokim kącie widzenia (dla aparatów 35mm) oferująca pracę na przysłonie F1,4.
W dniu dzisiejszym portal Optyczne.pl opublikował test, faktycznie oferowanych osiągów. Redaktorzy zmierzyli i porównali z podobnymi modelami ostrość obrazu, bokeh, winietowanie i wiele innych parametrów. Ponownie uzyskujemy odpowiedź na pytanie czy dobry obiektyw musi być bardzo drogi, okazuje się że nie. Zachęcamy do zapoznania się z bardzo ciekawymi wynikami. Pełny test znajduje się pod linkiem

 

W podsumowaniu możemy przeczytać m.in.:

„Testy obiektywów stałoogniskowych Sigmy z linii Art zaczynają być powoli nudne. Za każdym razem dostajemy bowiem solidny mechanicznie instrument o nieprzeciętnych własnościach optycznych, który na dodatek jest sprzedawany w rozsądnej cenie. W przypadku testowanego obecnie modelu Sigma poszła jeszcze o jeden krok dalej, oferując parametry, jakich nie ma konkurencja. Nie trzeba chyba nic dodawać…”

Obiektywy trafią do sprzedaży już w drugiej połowie listopada i będą dostępne w sieci salonów

''