Nadmorski plener fotograficzny.

2016-04-13

 

 

 

 

 

''

Poznańskie Sigma ProCentrum razem z „Warsztatem Kadru” zaprasza na plenerowe warsztaty fotograficzne, które odbędą się w nadmorskiej miejscowości Grzybowo . Szkolenie poprowadzą zawodowi fotograficy z dużym doświadczeniem szkoleniowym, Łukasz Walaszczyk oraz Rafał Różalski. Podczas pleneru omówimy i przećwiczymy w praktyce zagadnienia związane z długim i ultrakrótkim czasem naświetlania, pracą z lampą błyskową i malowaniem światłem, zasadami obowiązującymi i nieobowiązującymi w fotografii krajobrazowej oraz wątpliwościami nurtującymi uczestników.

Miło nam poinformować że partnerem warsztatów będzie poznański oddział
Sigma ProCentrum www.4digital.com.pl

''

Od czwartku do niedzieli 17 kwietnia, pracownicy Sigma ProCentrum wydadzą do  dyspozycji uczestników szeroką gamę obiektywów marki Sigma . Każdy uczestnik będzie mógł w praktyce sprawdzić działanie obiektywów szerokokątnych idealnie nadających się do krajobrazu. Obiektywy krajobrazowe to nie wszystko, dostarczymy  praktycznie wszystkie modele z prestiżowej linii ART które dają świetną ostrość obrazu oraz przyjemną dla oka plastykę. Dla  miłośników przyrody, nie zabraknie teleobiektywów Sigma 150-600 DG OS HSM z najnowszej  linii SPORT oraz CONTEMPORARY.

Fotografując  przyrodę i krajobrazy nie możemy zapomnieć o filtrach polaryzacyjnych, które podkreślą kontrast zdjęcia w słoneczne dni. Dzięki współpracy z poznańskim salonem Sigma ProCentrum uczestnicy będą mieli możliwość sprawdzenia w praktyce filtrów marki  Marumi, zaoferujemy Państwu serię Fit +Slim oraz DHG.

 

Do długich czasów naświetlania użyczymy statywów niemieckiego producenta marki Cullmann. Ponadto będzie można dowiedzieć się o możliwościach jakie daje urządzenie USB DOCK wraz z oprogramowaniem Sigma Optimization Pro.


Po więcej szczegółów zapraszamy do naszego salonu
Sigma ProCentrum
przy ul Katowickiej w Poznaniu.

 

Łukasz Walaszczyk moc fotografii odkrył 1 listopada na cmentarzu mając 17 lat, a póżniej ukończył ASP w Poznaniu, specjalizacja komunikacja multimedialna oraz PWSFTiTv w Łodzi na wydziale operatorskim, specjalność fotografia. Fotograf z wykształcenia oraz wykładowca fotografii z zamiłowania, od 2005 uczy fotografii w ASW SSW w Poznaniu, wykłada także w Fashion School. Od 2004 roku prowadzi i organizuje kusy i warsztaty fotograficzne. Kurator wielu wystaw tematycznych, w tym fotografii podróżniczej, jak również wielu wystaw zbiorowych. Poeta. W IKS publikuje cyklicznie teksty o fotografii. Pasjonat dobrej kuchni – na talerzu i w kadrze. Fascynuje go człowiek, niestrudzenie pracuje nad kolejnymi projektami związanymi z szeroko pojętym portretem. Pilot rajdowy. Nieustannie poszukuje nowych wyzwań i adrenaliny. Pełen optymizmu i radości życia. Zaraźliwie zafascynowany fotografią.

Michał Różalski przez dekadę pracował przy wdrożeniach systemów informatycznych, zanim spotkał Łukasza, dzięki któremu odważył się zacząć fotografować na poważnie. Podczas pleneru fotograficznego wraz z innymi uczestnikami założył grupę fotograficzną „Olinkluzif”, wówczas też zaczął zajmować się organizowaniem wystaw fotograficznych. Podczas organizacji wystawy Moniki Lisieckiej jego drogi ponownie skrzyżowały się ze ścieżkami Łukasza, wówczas zapadła decyzja o ścisłej współpracy przy Warsztacie Kadru. Ustawicznie rozwija się i poszukuje wiedzy i umiejętności poszerzających możliwości zarówno jako fotografa, jak i wykładowcy. Zawsze uśmiechnięty, pełen entuzjazmu, wizjoner.