Test obiektywu Sigma 50-100/1.8 ART na portalu Optyczne.pl

2016-04-25

 

 

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym na świecie testem obiektywu Sigma 50-100/1.8. Redakcja Optyczne.pl gruntownie przeanalizowała wszechstronnie przeanalizowała jego możliwości. Miło nam, że po raz kolejny, obiektyw z prestiżowej linii ART pobił dotychczasowe wyniki ostrości obrazu. W pomiarach wykonanych przez redakcję obiektyw wykazał ostrość na niespotykanym dotychczas poziomie 59 lpmm.

Wynik nazwano „absurdalnie ostrym” a pikanterii dodaje fakt jego uzyskania na przysłonie F2.8! Natomiast na najniższej wartości F1.8 wyniki są zbliżone do rekordowych.

 

''

Zapraszamy do zapoznania się z całą treścią obszernego testu. www.optyczne.pl

Przypominamy że pomiar flar i blików jest wykonywany bez osłony słonecznej. Jeśli zachodzi konieczność, mikrokalibrację można wykonać we własnym zakresie.

Obiektyw Sigma 50-100/1.8 ART, doskonale uzupełnia już istniejącą i dobrze znaną Sigmę 18-35/1.8. Obydwa obiektywy tworzą zgrany duet, zapewniając ostrość obrazu przewyższającą obiektywy stałoogniskowe z zachowaniem przysłony F1.8. Są to pierwsze na świecie modele o tak wyśrubowanych parametrach.

Zapraszamy do zapoznania się z galeria zdjęć wykonanych obydwoma instrumentami.

''