Pełnia możliwości - SIGMA ART 135mm F1.8 DG HSM

2017-02-21

 

 

 

 

K-Consult Sp. z o. o. autoryzowany dystrybutor obiektywów Sigma w Polsce z przyjemnością informuje o premierze stałoogniskowego obiektywu SIGMA 135mm F1.8 DG HSM ART.

''

Miło nam poinformować, że SIGMA Corporation wkrótce rozpocznie dostawy kolejnego stałoogniskowego obiektywu z prestiżowej linii ART. Tym samym oferta tych ponadprzeciętnych instrumentów optycznych pokrywa zakres ogniskowych od 14 do 135mm. Na fali sukcesu dobrze znanych i cenionych modeli producent kontynuuje rozwój linii dedykowanej dla zawodowych fotografów, oczekujących niedostępnej dotychczas ostrości obrazu, jednocześnie zachowując rozsądną politykę cenową. 

Nowy obiektyw SIGMA 135mm F1.8 DG HSM ART, doskonale sprawdzi się w fotografii portretowej oraz reporterskiej. Wysoka ostrość obrazu już od przysłony F1.8 pozwala na pracę, nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Obiektyw zaprojektowano z myślą o możliwości wykorzystania pełnego potencjału matryc o wysokich rozdzielczościach. Użytkownicy 50-cio milionowych sensorów, będą mogli stworzyć doskonały zestaw fotograficzny.

W najnowszym modelu zastosowano 9-cio listkową przysłonę kołową, gwarantującą przyjemne dla oka rozmycie nieostrych obszarów zdjęcia, nie tylko przy niskich wartościach przysłony. 

Do budowy obiektywu wykorzystano 13 soczewek, ułożonych w 10 grupach. Za likwidacje aberracji barwnych odpowiadają soczewki wykonane ze specjalnych szkieł niskodyspersyjnych SLD oraz FLD.

Ostrość jest ustawiana przez ultradźwiękowy silnik HSM. Dzięki nowym algorytmom ustawianie ostrości odbywa się o 30 % szybciej niż w poprzednich modelach. Napęd nie ma klasycznych połączeń mechanicznych, taka konstrukcja pozwala na ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF. Mocowanie obiektywu wyposażono w dodatkowe uszczelnienia, podnosząc jego odporność na pracę w wilgotnym oraz zapylonym środowisku.

Obiektyw Sigma 135mm F1.8 DG HSM ART jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11. Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony (E) mają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF, itp.

Obiektyw współpracuje z urządzeniem personalizującym USB DOCK

 

Specyfikacja techniczna
Konstrukcja obiektywu 13 soczewek ułożonych w 10 grupach
Minimalna wartość przysłony F16
Kąt widzenia (35mm) 18.2°
Minimalna odległości ostrzenia  
87.5cm od matrycy aparatu
Wymiary ø91.4mm x 114.9mm
Przysłona 9-cio listkowa, zaokrąglona
Skala odwzorowania 1:5
Waga 1,130g
Dostępne mocowania Canon, Nikon, Sigma

Termin rozpoczęcia dostaw oraz cena obiektywu zostanie podana wkrótce.

Szczegółowe informacji dot. obiektywów marki Sigma dostępna na www.sigma-global.com oraz w salonach Sigma ProCentrum.

Wiecej informacji o obiektywie znjdujes ie pod linkiem www.facebook.com/SigmaProCentrum/