K-Consult i Sigma ProCentrum wspiera Solo Amazon Expedition!

2014-03-17

O samotnym przepłynięciu Amazonki, w dodatku o własnych siłach wciąż mówi się – „będzie ciężko”! The New York Times taką wyprawę porównuje do zdobycia bieguna północnego, szczytu Mount Everest czy postawienia stopy na księżycu. Każda ze wskazanych wypraw jest niebezpieczna, ale czy aż tak jak samotne przepłynięcie największej rzeki Amazonki?

więcej

K-Consult i Sigma ProCentrum wspiera Solo Amazon Expedition!

2014-03-17

O samotnym przepłynięciu Amazonki, w dodatku o własnych siłach wciąż mówi się – „będzie ciężko”! The New York Times taką wyprawę porównuje do zdobycia bieguna północnego, szczytu Mount Everest czy postawienia stopy na księżycu. Każda ze wskazanych wypraw jest niebezpieczna, ale czy aż tak jak samotne przepłynięcie największej rzeki Amazonki?

więcej

SIGMA DP QUATTRO - nowa generacja aparatów kompaktowych!

2014-02-10

Z przyjemnością informujemy, że Sigma Corporation zaprezentowała nową generację aparatów kompaktowych o wysokiej jakości obrazu: SIGMA DP QUATTRO.

więcej

Zapraszamy na warsztaty filmowania lustrzanką w Warszawie!

2014-02-08

Sigma ProCentrum serdecznie zaprasza na warsztaty filmowania lustrzanką organizowane przez redakcję Digital Foto Video. Spotkanie odbędzie się 8 lutego br. w siedzibie salonu Sigma ProCentrum przy ul Żeromskiego 77 w Warszawie. Całodzienny program obejmuje część teoretyczną oraz zajęcia praktyczne. Pod okiem zawodowego operatora uczestnicy nakręcą krótką etiudę, która pod koniec warsztatów zostanie zmontowana w programie Adobe Premiere Pro. Każdy uczestnik będzie miał okazję osobiście i własnym aparatem zrealizować wybrane sceny. Warsztaty poprowadzi Amadeusz Andrzejewski, a moderowaniem zajmie się Norbert Gajlewicz.

więcej

Nowy stadard jakości - Sigma 50mm F1,4 ART

2014-02-06

SIGMA Corporation prezentuje nowy obiektyw Sigma 50mm F1,4 DG HSM z profesjonalnej linii ART. Niesamowita jakość obrazu, idealna na erę wysokich rozdzielczości określa nowy wyznacznik jakości wśród jasnych, stałoogniskowych obiektywów typu standard.

więcej

SIGMA 18-200mm F3.5-6.3 DC MACRO OS HSM

2014-01-06

SIGMA Corporation prezentuje nowy obiektyw Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC MACRO OS HSM, udoskonaloną wersję uniwersalnego obiektywu do lustrzanek cyfrowych. Jako przedstawicielowi linii Contemporary, głównym założeniem przy jego projektowaniu było zapewnienie wysokiej jakości obrazu w połączeniu ze zmniejszeniem gabarytów i wagi, zwiększając wygodę jego użytkowania w wielu fotograficznych sytuacjach.

więcej

Nagrody za najlepsze produkty fotograficzne 2013 roku wręczone!

2013-12-12

Z przyjemnością informujemy, że wczoraj na uroczystej gali urodzinowej portalu Fotopolis.pl ogłoszone zostały wyniki plebiscytu na „najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2013 roku”!

więcej

Wydłużamy gwarancję na obiektywy z serii Sigma Global Vision!

2013-12-01

Firma K-Consult będąca wyłącznym dystrybutorem obiektywów marki Sigma w Polsce i świadoma ich najwyższej jakości informuje, że od 1 grudnia br. wprowadzona zostanie możliwość bezpłatnego przedłużenia gwarancji o rok! Wystarczy obiektyw z serii SIGMA GLOBAL VISON zakupiony w autoryzowanej sieci dystrybucji w Polsce zarejestrować na specjalnej stronie www.gwarancja.sigma-foto.pl

więcej

Sigma ProCentrum zaprasza na plener fotograficzny !

2013-11-29

Sigma ProCentrum serdecznie zaprasza na uznany już za kultowy plener w Łagowie Lubuskim, który rozpocznie się 29 listopada, a zakończy 1 grudnia br. Jak co roku plener organizowany jest przez Klub Fotograficzny FORMATY i salon Sigma ProCentrum z Poznania. Jest to świetna okazja do fotograficznego oddechu świeżym powietrzem. Zachęcamy do wzięcia udziału w plenerze wszystkich pasjonatów fotografii!

więcej

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne w Szczecinie!

2013-11-23

Sigma ProCentrum serdecznie zaprasza początkujących pasjonatów fotografii na warsztaty aktu, które odbędą się 23 listopada br. o godzinie 17:30 w toMash foto studio przy ul. Boh. Getta Warszawskiego 4 w Szczecinie. Spotkanie poprowadzi fotografik Mirosław Mikołajczyk (wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego, tłumacz, fotografik). Zaproszony specjalista postara się wprowadzić wszystkich w sztukę fotografii aktu oraz rozwiać wszelkie wątpliwości jej towarzyszące.

więcej

Firmware dot. współpracy obiektywów SIGMA z aparatem Nikon D5300

2013-11-22

SIGMA Corporation uprzejmie informuje, iż za pośrednictwem SIGMA Optimization Pro - dedykowanego oprogramowania do SIGMA USB Dock, udostępniła właśnie nową wersję firmware do poniższych obiektywów SIGMA. Umożliwia ona ich pełną funkcjonalność z aparatem Nikon D5300. Wszystkich Klientów posiadających poniższe produkty prosimy o aktualizację firmware'u swoich obiektywów za pośrednictwem SIGMA Optimization Pro.

więcej

Informacja dla użytkowników lustrzanek Nikon D5300

2013-11-21

SIGMA Corporation poinformowała, iż obecny firmware obiektywów Sigma może powodować iż w połączeniu z aparatem Nikon D5300, w obiektywach występuje niewłaściwe zachowanie Optycznej Stabilizacji (OS) oraz AF w trybie Live View.

więcej

Test superzoomów w czasopiśmie Digital Camera Polska

2013-11-19

W najnowszym numerze miesięcznika Digital Camera Polska (11/2013) możemy przeczytać test grupowy obiektywów typu superzoom, w którym brały udział Sigma 18-200 F3.5-6.3 II DC OS HSM oraz Sigma 18-250 F3.5-6.3 DC OS HSM MACRO. Obydwa obiektywy uzyskały bardzo dobrą ocenę.

więcej

Fotografia rajdowa – wywiad z Wojtkiem Bulskim z rallyphotos.pl

2013-11-15

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Wojtkiem Bulskim z portalu rallyphotos.pl, który podzielił się z nami swoimi uwagami odnośnie fotografowania podczas rajdów samochodowych . Podczas 70. Rajdu Polski, Wojtek korzystał z naszego obiektywu SIGMA 120-300mm F2.8 DG OS HSM - pierwszego przedstawiciela nowej linii Sports, zaprojektowanej z myślą o szybkiej akcji.

więcej

SIGMA 120-300mm F2.8 DG OS HSM na 70.Rajdzie Polski

2013-11-15

70. Rajd Polski to idealne miejsce, w którym nasz nowy obiektyw SIGMA 120-300mm F2.8 DG OS HSM mógł przejść swój prawdziwy „chrzest bojowy”(dosłownie i w przenośni). Tuż przed rajdem z chęcią wypożyczenia tego obiektywu zgłosił się do nas Wojtek Bulski z rallyphotos.pl – fotograf mający na swoim koncie „zaliczone” już kilkanaście rajdów. Korzystając z okazji poprosiliśmy Wojtka o przetestowanie Sigmy 120-300mm F2.8 „w boju” i podzielenie się swoimi wrażeniami z jego użytkowania (jakość obrazu, celność i szybkość AF, odporność na warunki atmosferyczne itp.), w efekcie czego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z testem praktycznym obiektywu SIGMA 120-300mm F2.8 DG OS HSM.

więcej