Sigma ProCentrum

Profil działalności firmy K-Consult

 

Niewielka, kilkuosobowa firma, jaką K-Consult było na początku swojej działalności, to już tylko historia. W tym roku mija dziesiąty rok naszej obecności na rynku. W ciągu zaledwie kilku lat staliśmy się liczącym graczem na rynku akcesoriów z branży foto, audio-video, IT oraz multimedialnej. Dziś firma liczy ponad 80 pracowników, a nasze produkty dostępne są w każdym regionie Polski.

 

''

 

K-Consult powstało w 1998 roku w Krakowie, jednak bardzo szybko spółka przeniosła swoją działalność na północ Polski – do Gdyni. Zaczynaliśmy głównie w branży fotograficznej od takich produktów, jak aparaty marek Yashica,  Contax i Kyocera. Później w naszej ofercie pojawiły się karty pamięci Lexar i systemy zasilania Hähnel, następnie wszelkiego rodzaju opakowania i futerały Case Logic. Ekspansywny rozwój nastąpił w roku 2004, kiedy na wyłączność przejęliśmy markę Sigma oraz aparaty cyfrowe Samsung. Intensywne działania marketingowe oraz przemyślana strategia sprawiły, że nasza pozycja na rynku fotograficznym znacznie wzrosła, a my zaczęliśmy konkurować z największymi firmami z tej branży.

 

Z czasem jednak rynek fotograficzny stał się dla nas zbyt ciasny. Nasze aspiracje zaczęły rosnąć, zmieniały się tendencje na rynku polskim oraz rosły potrzeby naszych Klientów. To sprawiło, że zaczęliśmy obserwować inne branże. Efekt pojawił się szybko… Na przełomie 2005/2006 poszerzyliśmy ofertę o marki z branży audio-video – kable Bandridge / Profigold oraz uchwyty i meble OmniMount. Wystartowaliśmy powoli, chcąc rozpoznać nowy dla nas rynek i jego oczekiwania. W tym okresie podjęliśmy również działania, mające na celu zmianę naszego wizerunku, kojarzonego dotąd jedynie z markami fotograficznymi.

Obecnie nasze działania ukierunkowane są na zdobycie pozycji największego w Polsce importera i dystrybutora markowych akcesoriów z branż: fotograficznej, audio-video, IT oraz multimedialnej. Inwestujemy w nowe marki, pojawiamy się w nowych sklepach oraz rozwijamy współpracę z istniejącymi Partnerami. Do końca 2012 roku planujemy trzykrotnie zwiększyć nasz całkowity obrót, w tym udział takich kategorii, jak audio-video, IT i multimedia będzie nieustannie się zwiększał. Tak dynamiczny rozwój możliwy jest dzięki profesjonalnej strategii marketingowej oraz ciężkiej pracy dużego zespołu przedstawicieli handlowych, których liczba ma wzrosnąć ponad dwukrotnie do roku 2012.


Zapewniamy naszym Klientom maksymalne wsparcie sprzedaży. Gwarantujemy zindywidualizowany dobór asortymentu oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie sprzedaży wiązanej i ekspozycyjnej. Perfekcyjne standardy merchandisingowe oraz kompleksowość oferty wyróżniają nas na tle konkurencji. Dążymy to tego, by być najlepszym partnerem dla naszych Klientów. Stawiamy na partnerską współpracę i długofalowy rozwój, oferujemy zyskowne rozwiązania, które dają minimum ryzyka i maksimum korzyści.

Nasze wiodące marki to:


SIGMA

Największy na świecie niezależny producent obiektywów do wielu marek lustrzanek. W ofercie bogaty wybór profesjonalnych obiektywów, lustrzanka cyfrowa Sigma SD15,  aparat kompaktowy z matrycą lustrzanki DP2, lampy błyskowe i filtry.

MARUMI

Japoński koncern Marumi Optical jest czołowym producentem filtrów i akcesoriów na rynku fotograficznym. 50 lat doświadczenia i rozwoju w tej dziedzinie pozwoliło Marumi na stworzenie wysokiej klasy filtrów dla najbardziej wymagających użytkowników. Rekomendowane, jako idealne połączenie z obiektywami Sigma.

LEXAR    

Czołowy światowy producent kart pamięci i przenośnych pamięci typu flash. Polecamy szeroki asortyment kart pamięci (również profesjonalnych), nośników danych JumpDriveTM, czytników kart, odtwarzaczy MP3, oprogramowania komputerowego (odzyskiwanie utraconych zdjęć, segregowanie i archiwizacja) oraz akcesoriów.
CASE LOGIC

Światowy lider w dziedzinie produkcji i sprzedaży futerałów, etui i opakowań do sprzętu komputerowego, foto, CD/DVD, audio i akcesoriów do samochodu.

SLIK

Czołowy producent statywów na świecie. Od ponad 50 lat Slik projektuje i sprzedaje najwyższej jakości statywy pod aparaty i kamery. Potwierdzeniem jakości produktów marki Slik jest 6 prestiżowych nagród Japońskiego Ministerstwa Handlu i Przemysłu - "Good Design". Oryginalne i innowacyjne projekty Slika były tak często kopiowane przez inne firmy, że ich koncepcja stała się wzorcem jeśli chodzi o standardy projektowania statywów na całym świecie.

HÄHNEL

Znany w Europie i coraz popularniejszy w Polsce producent i dystrybutor systemów zasilania (baterie, akumulatory, ładowarki i zasilacze) do wielu rodzajów aparatów, kamer wideo i notebooków. Jedyna firma specjalizująca się w produkcji właśnie dla branży foto / wideo.

BANDRIDGE

PROFIGOLD

Przewody, kable i złącza. Oferta firmy obejmuje ponad 2500 pozycji, co jest zdecydowanie najszerszą propozycją w dziedzinie elektroniki użytkowej na świecie. Prawie trzydziestoletnia historia firmy, jej stały, dynamiczny rozwój oraz spójna, realizowana na całym świecie koncepcja marketingowa, gwarantują wysoką rozpoznawalność marki wśród klientów. Prężnie funkcjonująca sfera badawczo-rozwojowa zapewnia błyskawiczne reakcje na wszelkie nowości rynkowe i nowe potrzeby nabywców. Marki Bandridge i Profigold dostępne są w prawie 40 krajach na całym świecie.

 

OMNIMOUNT

OmniMount to amerykański producent wszelkiego rodzaju uchwytów, stojaków i mebli dla branży audio-video. Jest w ścisłej światowej czołówce i konkuruje z innymi światowymi producentami. Jako jeden z niewielu testuje wytrzymałość swoich produktów w specjalnych laboratoriach TUV, osiągając często wyniki kilkakrotnie lepsze niż wskazywane przez producenta. Produkty OmniMount spełniają najbardziej rygorystyczne normy, dlatego mogą być stosowane na rynku profesjonalnym i oferowane w przetargach.

 

'' ''
'' ''
Poznaj historię rozwoju,
profil działalności oraz
misję Sigma Corporation.
Dowiedź się więcej nt.
unikalnej koncepcji
sieci Sigma ProCentrum.
Znajdź najbliższy punkt
sprzedaży z oficjalną
autoryzacją Sigma Corp.
Wybierz najbardziej
odpowiadającą Ci
formę kontaktu z nami.

 

 

K-Consult sp. z o.o.
ul. Architektów 67, 81-528 Gdynia
NIP: 677-20-25-888
KRS: 0000130789 zarejestrowany przez sąd rejonowy Gdańsk-Północ.