Sigma ProCentrum

Koncepcja Sigma ProCentrum. Jedyna taka sieć w Polsce.


Łatwa dostępność ponad 200 obiektywów z różnymi mocowaniami i możliwość ich przetestowania, bez dużych inwestycji finansowych, to spełnienie marzeń prawie każdego fotografa. Jako jedyni w kraju postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom…                                                

 

''


Sigma ProCentrum to sieć profesjonalnych salonów, które umożliwiają testowanie, wypożyczanie oraz zakup obiektywów. W każdym punkcie użytkownicy sprzętu fotograficznego znajdą pełną ofertę optyki do lustrzanek cyfrowych oraz analogowych, a także fachowe doradztwo i wsparcie techniczne.

Koncepcja Sigma ProCentrum została stworzona na bazie podobnych działań, prowadzonych w największych światowych stolicach, jak Nowy Jork, Londyn… Została ona jednak przez nas udoskonalona i dostosowana do realiów polskiego użytkownika. Cały projekt postanowiliśmy m.in. poszerzyć o zintegrowany, internetowy system wypożyczeń. Dzięki temu, jako jedyni na świecie oferujemy naszym klientom możliwość wypożyczania sprzętu poprzez najszybciej rozwijające się obecnie medium. Jest to pierwszy i jak na razie jedyny tego typu projekt w Polsce.

 
Otwarcie pierwszego w Polsce Sigma ProCentrum nastąpiło w czerwcu 2005 roku. Obecnie działa 8 takich punktów: w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Sopocie, Poznaniu, Chorzowie, Bydgoszczy. i Szczecinie (kontakt bezpośredni do poszczególnych salonów SPC znaleźć można tutaj). Idea Sigma ProCentrum osiągnięta została wspólnym wysiłkiem inwestycyjnym naszej firmy, jako dystrybutora, oraz współpracujących z nami, w ramach istniejącej sieci, salonów. W przyszłości zamierzamy poszerzyć sieć o punkty w kolejnych miastach Polski, w najbliższym roku planowane jest otwarcie salonów w Szczecinie i Łodzi. W związku z coraz większym zainteresowaniem usługami Sigma ProCentrum niezbędne będzie także poszerzenie asortymentu demo w każdym z regionów o profesjonalne modele obiektywów Sigma EX oraz  dostosowanie dostępnych mocowań do sytuacji rynkowej i siły producentów lustrzanek – zwiększenie asortymentu obiektywów z mocowaniem Sony.

Jednak Sigma ProCentrum to coś więcej niż wypożyczalnia sprzętu fotograficznego… Profesjonalista znajdzie u nas możliwość wypożyczenia wysokiej klasy obiektywu, który jest mu potrzebny tylko jednorazowo lub chce przetestować jego możliwości przed decyzją o ewentualnym zakupie. Takie rozwiązanie sprawia, że użytkownik jest w stanie ocenić sprzęt pod kątem jego przydatności w konkretnej sytuacji, nie ponosząc przy tym dużych kosztów.  Natomiast amator sam może przekonać się o jakości profesjonalnych obiektywów.

Poza wypożyczeniami, w różnych punktach Polski organizujemy warsztaty fotograficzne pod szyldem Sigma ProCentrum, które mają na celu edukowanie coraz większej liczby osób zainteresowanych fotografowaniem. Do tej pory warsztaty odbywały się nieregularnie, jednak na rok 2009 rok ustalony jest już stały kalendarz cokwartalnych warsztatów fotograficznych w każdym punkcie Sigma ProCentrum.

Koncepcja Sigma ProCentrum zyskuje coraz większe uznanie wśród osób, zajmujących się fotografią amatorsko i profesjonalnie. Potwierdzeniem tej popularności są nagrody przyznawane przez media branżowe:

''

Fotopolis.pl za "Konsekwentne realizowanie idei Sigma ProCentrum"


"Obserwując rynek z perspektywy mediów, dostrzegamy ciekawe działania poszczególnych producentów, które nie zawsze są dostrzeżone i docenione przez końcowych użytkowników sprzętu. Nasze wyróżnienia mają doceniać innowacyjne, konsekwentne i ciekawe działania. W tym roku postanowiliśmy przyznać je m.in. (…) firmie K-Consult - za konsekwentne realizowanie idei Sigma ProCentrum. W Polsce udało się stworzyć całą sieć punktów, w których można wypożyczyć, przetestować obiektywy i akcesoria. Inicjatywa nie ogranicza się tylko do sprzętu - organizowane są cykliczne warsztaty fotograficzne pod fachowym okiem Szymona Kobusińskiego."

 

 

 

Optyczne.pl za "Nowatorską usługę oferowaną przez Sigma ProCentrum"


Wyróżnienie redakcji Optyczne.pl za nowatorską usługę oferowaną na www.Sigma-ProCentrum.pl, polegającą na wypożyczaniu obiektywów przez Internet.

 

"Bardzo spodobała nam się nowa usługa oferowana przez Sigma ProCentrum polegająca na możliwości wypożyczania obiektywów przez internet. W naszym kraju, gdzie dla wielu fotografujących wydatek kilkuset czy kilku tysięcy złotych na obiektyw jest zakupem bardzo poważnym, a dostęp do sklepów z dużą ofertą instrumentów mają tylko mieszkańcy największych miast, trudna do przecenienia jest możliwość zamówienia obiektywu przez internet, przetestowania go i dokonania w pełni świadomego wyboru."

 

 

''

 

'' '' ''
''
Poznaj historię rozwoju,
profil działalności oraz
misję Sigma Corporation.
Informacje o generalnym
dystrybutorze Sigma
w Polsce - firmie K-Consult.

Odwiedź stronę internetową sieci Sigma ProCentrum.

Sprawdź korzyści wynikające z zakupu w oficjalnej sieci dystrybucji Sigma Corporation.